Ви хочете повернутися додому, повернути ключ, чути хрускіт, і ви раптом знайдете половину ключа в руках. На жаль ... незалежно від того, відчинені чи закриті двері, необхідно витягнути зламаний ключ якнайшвидше. Ви можете спробувати зробити це самостійно, використовуючи кілька порад та рекомендацій. У більшості випадків спеціалізований фахівець взагалі не потрібен, і ви можете заощадити гроші, якщо можете впоратися з собою.
Залежно від того, який метод хочете випробувати, знадобляться різні інструменти. Найкраще мати під рукою якнайбільше інструментів, тоді можна випробувати максимальну кількість варіантів.
Для початку спробуйте взяти плоскогубці із звуженими губками та невелику плоску викрутку. У деяких випадках може допомогти сильний магніт. Щоб зробити зламаний ключ більш слизьким у замку, використовуйте масло, що проникає.
Якщо ви стоїте перед замкненими вхідними дверима, а ключ зламався, не панікуйте. Зазвичай у приміщення можна потрапити в більшості випадків, а потім не поспішаючи вийміть зламаний ключ. Спробуйте відкрити двері, притиснувши відламану частину ключа до замкової свердловини. Поверніть ключ із натисканням – у більшості випадків двері відчиняться.
Встановіть ключ у нейтральне положення, коли він стоїть у замку вертикально. Для цього можна використовувати різні предмети: плоскогубці, викрутку або відламану частину ключа. Додайте один із перерахованих інструментів до зламаної частини, щоб правильно його вирівняти.
Після вирівнювання ключа, необхідно підготувати замкову щілину, щоб його можна було легко витягти. Для цього підходить проникаюча олія, наприклад WD-40, якою необхідно забризкати замок. Воно змаже механізм замку, що заклинив, і зменшить тертя всередині.
Тепер можна переходити до виймання зламаного ключа. Якщо зламана частина ключа стирчить із циліндра замка, візьміть плоскогубці звуженими губками і спробуйте обережно витягнути зламану частину. Якщо не виходить, ключ можна послабити викруткою або зубилом та витягнути плоскогубцями.
Якщо зламана частина ключа повністю знаходиться у замку, такий варіант не підходить. Також якщо ключ стирчить із замкової свердловини, але описаними вище методами результату досягти не вдалося, можна спробувати такі методи. Якщо є дуже сильний магніт, спробуйте використати його, щоб витягнути ключ.
Якщо перераховані вище методи не дають потрібного ефекту, можна спробувати такий спосіб. Візьміть тонке пиляльне полотно і плоскогубці. Встановіть зламану частину ключа в нейтральне положення і вставте пиляльне полотно в замок так, щоб зуби були спрямовані вгору. Спробуйте поворушити полотно так, щоб зуби пили зачепилися за зламану частину ключа. Варіант може не спрацювати з першого разу, спробуйте зробити кілька спроб, щоб хоч трохи висунути зламаний ключ із замку, доки не з'явиться можливість захопити його плоскогубцями.
Є до замку є доступ з обох боків дверей, а у вас є другий ключ, спробуйте виштовхнути зламаний ключ із сувальдного замку з іншого боку дверей, коли він перебуватиме в нейтральному положенні.
Найпоширенішими причинами поломки ключа є знос і погодні умови, які негативно впливають на дверний замок. Якщо ви не хочете мати справу зі зламаним ключем, вживіть превентивних заходів.
Регулярно перевіряйте, чи вироблення, нерівності або тріщини на ключі з'явилися. У разі виявлення, зверніться до сервісу дублювання ключів.
Також слід періодично приділяти увагу своєму замку та підтримувати його нормальну роботу за допомогою спрею для замків або проникаючої олії, які зменшують можливі додаткові сили тертя та роблять рухи замикання плавними.
Щоб запобігти відламуванню ключа, дотримуйтеся таких рекомендацій:
Ні. Цей матеріал опублікований суто з ознайомлювальною метою.
Ціна залежить від замка. У середньому ціни на відкриття замку у Києві починаються від 500 грн.
Так, ключ може зламатися. Найчастіше це відбувається тому, що ключ або замок сильно зношений або на них утворюється іржа через погодні умови та відсутність обслуговування.